środa, 28 grudnia 2016

#7 Święta, święta i po świętach

Cześć tu Amatorka!
Jak to się mówi "święta, święta i po świętach". Co roku mijają mi one w ekspresowym tempie. Jednak tegoroczne przemknęły nie wiadomo nawet kiedy. Chwilami zastanawiam się... czy przypadkiem został mi gdzieś podłożony teleporter.Oczywiście zanim zasiedliśmy z rodziną przy stole trzeba było wszystko przygotować, ugotować, posprzątać i przytargać do domu gwóźdź programu - choinkę. Nasze tegoroczne drzewko było dla odmiany żywym, pachnącym świerkiem. Dlaczego dla odmiany? Bo w ostatnich latach w salonie gościła sztuczna ozdoba, której wyginało się gałązki, aby jakoś wyglądała. Jednak na święta cząstka lasu w domu ma swój urok i niepowtarzalny klimat. Miło, że w tym roku mogę cieszyć swoje oczy takim widokiem i mam też pewność, że na miejscu jej wycięcia urośnie nowa.
W wigilijny wieczór, po spożyciu tych wszystkich kulinarnych pyszności i spędzeniu czasu w rodzinnym gronie, nadchodzi też pora poszukiwań pod choinką. Jak to zawsze bywa, jako najmłodsza osoba, zamieniam się w "aniołka" rozdającego prezenty. Osobiście uwielbiam to robić, ale... chyba jeszcze bardziej lubię pakować wszystkie moje upominki dla bliskich. Nie kręci mnie dawanie prezentów w zwykłej, ozdobnej torebce, nie ma przy tym tyle zabawy, a zresztą torebki są najprostszą możliwością. Wolę poświęcić chwilkę dla każdej osoby, aby wszystko jakoś wymyślnie zapakować.
Tegoroczne prezenty są dla mnie kolejną inspiracją. W końcu dotarło do mnie, że przy pakowaniu kolejnego prezentu będę po prostu musiała wyjść z domu i pozbierać kilka darów natury oraz dokupić kolejne wkłady kleju na gorąco. Wszelkie ozdobne gałązki, wysuszone owoce + gładki,
estetyczny papier to wszystko moim zdaniem wygląda pięknie.


Naturalne elementy sprawdzają się nie tylko w przypadku pakowania prezentów, ale również we własnoręcznych ozdobach. Jak wiadomo kocham wszystko co jest "hand made". Udało mi się uchwycić kilka takich zdobyczy w moim domu.


Jak u Was wygląda sprawa z pakowaniem prezentów? Lubicie naturalne ozdoby pod różną postacią?
Zachęcam się do dzielenia swoimi świątecznymi inspiracjami. :)
Miłego dnia, popołudnia, wieczoru. Do następnego! Bajo <3